“Sarı Sıcak” Film Gösterimi ve Yönetmen Fikret Reyhan ile Söyleşi

Error message

  • Notice: Undefined offset: 1 in eval() (line 9 of /homewww/webadmin/wwwmiys/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Notice: Undefined variable: arry in eval() (line 17 of /homewww/webadmin/wwwmiys/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).

Son Güncelleme:

14/03/2018 - 11:54
05/04/2018 19:00 A Salonu ODTÜ

Sarı Sıcak film gösterimi ODTÜsanat19 etkinlikleri kapsamında gerçekleşecek.

Artan endüstrileşmeyle birlikte fabrikaların arasında sıkışıp kalmış bir tarla… Ve bu tarlada, büyük maddi sorunlarına rağmen geleneksel tarım yöntemlerinde direnip hayata tutunmaya çalışan göçmen bir aile… İşte ailenin içinde bulunduğu bu duruma rağmen oğul İbrahim,  kendisi için farklı bir geleceğin hayalini kurmaktadır. Oysa bir hayali gerçeğe dönüştürmenin o kadar da kolay olmadığını fark eder. 

İbrahim,  sömürüye dayalı ticari ilişkilere ve zamana ayak uyduramayan bu göçmen ailenin en küçük oğludur.  Bölgenin bu acımasız sisteminden farklı olarak feodal aile yapısının getirdiği baskının da boyunduruğu altındadır. 
İşte geleneksellikle ilericilik arasındaki çatışma İbrahim’in ürünlerini borçlu oldukları komisyoncuya değil de, farklı bir komisyoncuya sattığı an zirve yapar.  İbrahim bunu, kendisini her açıdan çevreleyen ve sınırlandıran koşullardan ve çevreden kaçmak niyetiyle, kamyon sürücü belgesini edinmeyi sağlayacak paraya sahip olmak için yapar. Eylemleri hem kendisi hem de ailesi için beklenmeyen sonuçlar doğurur.