“3 Tenor ” Konser

Error message

  • Notice: Undefined offset: 1 in eval() (line 9 of /homewww/webadmin/wwwmiys/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Notice: Undefined variable: arry in eval() (line 17 of /homewww/webadmin/wwwmiys/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).

Son Güncelleme:

27/02/2019 - 11:37
17/03/2019 20:00 Kemal Kurdaş Salonu ODTÜ

ÜÇ TENOR

 

ŞENOL TALINLI, AYHAN UÇTUK VE AYKUT ÇINAR’dan oluşan “Üç Tenor” grubu, birçok sanatsever tarafından, insan sesleri arasında belki de en etkileyicisi olan Tenor sesini ve repertuvarını tanıtmak, opera gibi elit bir sanat dalının tüm ülkeye yayılmasına ve bu sanat dalının sevilmesine hizmet etmek amacıyla 2008’de kuruldu. Grup üyeleri, bu oluşum haricinde yurtiçinde, yurtdışında ve bağlı bulundukları kurumda, bireysel olarak da temsil ve konserler gerçekleştirmektedirler. “Üç Tenor”un gerçekleştirdiği konserlerden bazıları şunlardır:

2008 sezonu Ankara Operası Açılış Konseri, Cer Modern Açılış Konseri(Ankara Opera Ork), Panora Açıkhava Halk Konseri (Ank.Opera Ork), İDO İskelesi Açıkhava Konseri(Maltepe Senfoni), Side  Müzik Festivali Konseri, Eskişehir Senfoni Konseri, A.Ü. Morfoloji Konseri (Ank. Opera Ork.), 19 Mayıs Gençlik Şöleni Konseri(CSO), Büyükada Açıkhava Konseri (Maltepe Senfoni), CRR Konseri (CRR Ork), Türkan Saylan Kültür Merkezi Açılış Konseri(Maltepe Senfoni Ork), Kanserli Çocuklar Vakfı(KAÇUV) yararına konser(Maltepe Senfoni)

Üç Tenor grubu, NTV, TV8,TRT TÜRK, HABERTÜRK, KANAL D,CNN TÜRK gibi televizyon kanallarında programlar yaptılar. Ankara dışında yurdun birçok köşesinde gerek senfonik ve gerekse küçük orkestrayla konserler gerçekleştirdiler.

Grubun repertuvarında, ünlü opera parçaları, napolitenler, müzikaller, Azeri eserler ve çok seslendirilmiş Türküler bulunmaktadır. Talınlı, Uştuk ve Çınar, Ankara Devlet Operası’nın Solist sanatçıları olarak çalışmalarını sürdürmektedirler.  

Bilet Satın Almak İçin Tıklayınız..