“Başkent Oda Orkestrası”Konser

Error message

  • Notice: Undefined offset: 1 in eval() (line 9 of /homewww/webadmin/wwwmiys/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Notice: Undefined variable: arry in eval() (line 17 of /homewww/webadmin/wwwmiys/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).

Son Güncelleme:

27/02/2019 - 11:27
15/03/2019 20:00 Kemal Kurdaş Salonu ODTÜ

Türkiye’nin en eski amatör ve gönüllü orkestrası olma özelliği taşıyan, bu güne kadar pek çok sanatçının kariyerinde önemli yer tutan Başkent Oda Orkestrası, yüzden fazla solist, onlarca orkestra şefi ve pek çok orkestracıya bünyesinde konser yapma fırsatı sunmuştur. Çok sesli müziğin tanınması ve yayılmasını da, en az genç müzisyenlere yarattığı fırsatlar kadar önemseyen orkestranın repertuvarında barok, klasik, romantik ve çağdaş müziklerden çok sayıda örnek yer almaktadır.

“Halkevleri Genel Merkez Orkestrası” adı ile, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası baş kemancılarından Fethi KOPUZ yönetiminde kurulduğu 01 Aralık 1964 yılından başlayarak 1982 yılında “Başkent Oda Orkestrası” adını alarak çalışmalarını günümüze kadar sürdüren 54 yıllık geçmişi boyunca müzik kültürünü aşılamayı sürdürmüş, konser faaliyetlerine aralıksız devam etmiştir.

ODTÜsanat kapsamında  gerçekleştirecekleri konserde ise piyanist Doç. Ece KAPTANOĞLU ve fagot sanatçısı Yrd. Doç. Çağrı ÇOLAKOĞLU’na eşlik edecekler, W. A. Mozart ve A. Vivaldi’den çeşitli eserler seslendireceklerdir.

Bilet Satın Almak İçin Tıklayınız..