“14. Aykut KENCE Evrim Konferansı”

Son Güncelleme:

16/01/2020 - 09:32
24/01/2020 09:00 · 25/01/202018:00 Tüm Merkez Biyoloji ve Genetik Topluluğu

ODTÜ Biyoloji ve Genetik Topluluğu olarak düzenlediğimiz 14. Aykut Kence Evrim Konferansı, 24-25 Ocak 2020 tarihlerinde ODTÜ KKM Kemal Kurdaş ve A salonlarında eş zamanlı sunumlarla gerçekleştirilecektir. Konferansımızda evrimsel biyoloji alanındaki son bulguların halkımıza doğru biçimde aktarılmasını, farklı bilim dallarıyla ilgilenen bilim insanlarının bir araya gelip bilgi alışverişinde bulunmasını amaçlamaktayız. Geçtiğimiz dönemlerde organizasyon komitesi olarak yaşadığımız zorluklara rağmen her sene bir önceki konferansı geride bırakarak ilerleyen 14. Aykut Kence Evrim Konferansı'nda sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız! 

Genel salonumuzda (Kemal Kurdaş Salonu) evrimsel biyolojinin temel konularına ve evrimsel biyolojinin ilişkili olduğu fizik, kimya, psikoloji, sosyoloji, felsefe gibi bölümlerle ilgili evrim konulu sunumlara yer verilecektir ve sunum dili ağırlıklı olarak Türkçe olup İngilizce olan sunumlarda eş zamanlı çeviri yapılacaktır. Akademik salonumuzda ( A Salonu) ise dünyanın çeşitli yerlerindeki seçkin üniversitelerden, araştırma enstitülerden ve laboratuvarlardan konuşmacılarımız evrimsel biyoloji ile ilgili son dönemdeki çalışma konularından ve kendi projelerinden sunumlar gerçekleştirecektir ve sunumlar İngilizce olacaktır. Akademik salonumuza kayıt yaptırmayı düşünen katılımcılarımızdan biyolojik bilimler ve evrimsel biyoloji alanlarında yeterli düzeyde bilgi sahibi ve yabancı dile hakim olmaları gerektiğini göz önünde bulundurarak kayıt yaptırmalarını önemle rica ederiz.

Aykut Kence Evrim Konferansı'nın kayıtları devam etmekte olup belirli bir kapanma tarihi yoktur, kontenjan ile kısıtlıdır. 15 kişi ve üzeri toplu kayıtlarda grup indirimden yararlanmak için kayıt ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.