Genel Bilgiler

Son Güncelleme:

07/12/2022 - 13:41

GENEL BİLGİLER

ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi (KKM) her türlü ulusal ve uluslararası kongre, seminer, toplantı, konferans ve kültürel etkinliğin düzenlenmesine olanak sağlayacak mekansal ve teknik altyapıya sahiptir.  Merkezde, dokuz salon, iki fuaye ve bir sergi salonu bulunmaktadır. Dışarıdan hizmet almadan tüm işleyişini kendi içinde sağlayabilen Kültür ve Kongre Merkezi, ODTÜ yerleşkesinin zengin olanaklarından da yararlanmaktadır.

ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen tüm kongre, konferans, seminer ve toplantılarda katılımcılara:

- Sunum teknik araçları

- Seslendirme araçları

- Ses kayıt araçları

- İnternet bağlantısı

- Bilgisayar Sistemi

- İkram hizmetleri

sunulmaktadır. 

 

NEDEN ODTÜ KÜLTÜR VE KONGRE MERKEZİ

ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi (KKM); şehrin gürültüsünden uzak, mükemmel bir doğal ortam ve her türlü sosyal ve sportif olanağın bulunduğu bir kampüste yer almaktadır. Teknolojinin tüm yeniliklerini bir arada barındıran gerek mimarisi, gerek altyapısı ile kongre yan hizmetlerini sunan tüm birimleri aynı yapı içinde bulunduran ve kişi başına kongre giderini en azda tutabileceğiniz bir Merkezde toplantı, seminer, kongre veya kültürel ve sanatsal etkinlik düzenleme imkanına sahip olacaksınız.

 

KALİTE POLİTİKAMIZ

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi, temel değerlerinden ödün vermeden; yönetim, işletim ve insan kaynakları alanlarındaki yenilikçi yaklaşımıyla ve çağdaş standartlarda, her zaman en iyi - en kaliteli hizmeti verebilmeyi amaçlayan anlayışı ile kendisini sürekli iyileştirip geliştirmeyi; bu sayede, tüm paydaşlarına; bilimsel, sanatsal, sosyal ve kültürel anlamda katkı sağlayarak topluma üst düzeyde hizmet sunabilmeyi ilke edinmiştir.

 

MİSYONUMUZ

Orta Doğu Teknik Üniversitesinin gelişim hedeflerine ulaşmasında etkin bir araç olarak, Üniversitenin bilimsel üretkenliğinin yanı sıra, sosyal ve kültürel alandaki gücünü arttırmak; ülkemiz insan kaynağının, Üniversitenin birikim ve kültüründen daha etkin ve verimli bir şekilde yararlanmasını sağlayarak Üniversitemize olduğu kadar Ankaranın bilim, kültür ve sanat yaşamına da katkıda bulunmaktır.

 

VİZYONUMUZ

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi; konumu, mimari özellikleri ve teknik altyapısı ile geniş katılımlı bilimsel, kültürel ve sanatsal etkinliklerin gerçekleştirildiği; yeniliklere açık yaklaşımı, sunduğu kaliteli ve çağdaş ortamla, kullanıcıların ve çalışanların memnuniyetini sağlamayı hedefleyen bir kurumdur.